Tag Archives: Cupa VSS Arad

Show automobilistic pe kartodrom!


De toate acestea s-au putut bucura arădenii care au înfruntat frigul şi au dat o fugă până la
kartodromul „VIK Power” pentru a urmări „Cupa VSS Racing”.

Organizator a fost Sorin Bălan, un timişorean care a adunat  80 de piloţi din diverse colţuri ale
ţării : TIMISOARA,ARAD,ORADEA,CLUJ,BUCURESTI,RESITA şi i-a repartizat în grupe, conform
cailor putere (0-75, 76-105, 106-149, 150-199, peste 200).

Aradul a fost ales în condiţiile în care oraşul de pe Bega nu are o pistă adecvată.Momentan,
clubul VSS Racing nu este afiliat la Federaţie, iar Bălan a făcut eforturi pentru a putea fi găzduită
în premieră, cu sprijinul autorităţilor locale, o asemenea manifestare.

Inform Media s-a numărat printre partenerii media ai evenimentului.

Concursul a constat in trei probe speciale,a cite 3 ture de circuit (circuitul are o lungime de 1,1 km)
PS1 si PS3 fiind la fel ca traseu(identic cu cel de la superspeciala din CNR RALIUL ARADULUI).

Clasamente finale pe grupe :

Nume prenume               Grupa         NR.concurs        Total                


 1. Uturas Octavian        Grupa 1          2        09:20,6        

 2. Moisa Vlad             Grupa 1         72        09:25,2        

 3. Costin Marius          Grupa 1         38        09:26,5        

 4. Scurtu Alin            Grupa 1         33        09:32,6        

 5. Georgescu Alex         Grupa 1         54        09:37,3        

 6. Briscu Cristian        Grupa 1         25        09:41,7        

 7. Andrei Andy            Grupa 1         64        09:47,3        

 8. Setyar Cristian        Grupa 1         60        09:57,5        

 9. Ocsko Daniel           Grupa 1         66        09:59,4        

10. Teudan Daniel          Grupa 1         13        10:22,1        

11. Mateut Dariana         Grupa 1         52        10:36,5        

12. Bratis Florin          Grupa 1         57        11:03,0        

13. Lupsescu               Grupa 1         83        12:07,2         

14. Taut Silviu            Grupa 1         76        13:23,8        





                                                                  

        Nume prenume         Grupa         NR.        Total                


 1. Stanoiev Bogdan        Grupa 2         43        08:44,2        

 2. Stanean Bogdan         Grupa 2         10        08:54,3        

 3. Bartha George          Grupa 2         77        08:54,5        

 4. Bogdan Alexandru       Grupa 2         78        08:54,7        

 5. Krepelka Alexandru     Grupa 2         63        08:59,6        

 6. Simion Daniel          Grupa 2         20        09:00,0        

 7. Maier Mircea           Grupa 2         44        09:12,0        

 8. Zaharia Bogdan         Grupa 2         47        09:12,2        

 9. Balan Sorin            Grupa 2          1        09:13,1        

10. Cazan Sebastian        Grupa 2         65        09:16,5        

11. Bumbulici Mihai        Grupa 2          8        09:21,4        

12. Buncila Viorel         Grupa 2         34        09:29,9        

13. Leitan Laurentiu       Grupa 2          4        09:40,8        

14. Barbu Cezar            Grupa 2         74        09:45,3        

15. Chricescu Mirela       Grupa 2         22        10:00,0        

16. Katona Arthur          Grupa 2         21        10:04,7        

17. Negrean Alin           Grupa 2          7        10:17,3        

18. Rusu Ramona            Grupa 2         49        11:59,6        

19. Streulea Cristian      Grupa 2         24        13:12,1        

20. Petreus Daniel         Grupa 2          9        13:21,9        

21. Nicola Ovidiu          Grupa 2         51        13:46,7        





                                                        

        Nume prenume            Grupa          NR.        Total                


 1. Bunescu Vlad                Grupa 3         29        08:34,8        

 2. Precup Andrei               Grupa 3         68        08:36,5        

 3. Makrai Robert               Grupa 3         16        08:39,5        

 4. Tierpe Ioan                 Grupa 3         14        08:46,0        

 5. Stanean Razvan              Grupa 3         27        08:51,0        

 6. Tirla Sergiu                Grupa 3         80        08:52,3        

 7. Kalman Kalman               Grupa 3         11        08:57,6        

 8. Moldoveanu Ciprian          Grupa 3        100        08:59,1        

 9. Almasa Ovidiu               Grupa 3          5        09:04,0        

10. Salajan Alex                Grupa 3         69        09:11,6        

11. Marc Alin                   Grupa 3         17        09:18,8        

12. Nemeth Peter                Grupa 3         39        09:21,9        

13. Ogarcin Vlad                Grupa 3         37        09:29,5        

14. Istoc Calin                 Grupa 3         48        09:32,2        

15. Sandu Adrian                Grupa 3         62        09:33,9        

16. Gruia Alexandru             Grupa 3         71        09:39,2        

17. Moga Mircea                 Grupa 3         19        09:40,9        

18. Matei Alexandru             Grupa 3         18        09:54,7        

19. Lupulescu Ciprian           Grupa 3         15        09:55,7        

20. Jurca Dorina                Grupa 3         42        10:04,9        

21. Rusu Raul                   Grupa 3         75        10:11,6        

22. Ionescu Cristian            Grupa 3         73        10:17,0        

23. Danila Andrada              Grupa 3         70        11:19,4        

24. Pandor Adrian               Grupa 3         12        11:21,9        

25. Badita Ilie                 Grupa 3         23        11:23,2        

26. Zenfin Zoran                Grupa 3         45        11:40,5        

27. Macrai Robert               Grupa 3         28        13:02,5     




        Nume  Prenume         Grupa          NR.        Total        


 1. Tirla Sergiu             Grupa 4         53        08:27,3

 2. Raducioiu                Grupa 4         50        08:34,3

 3. Macrai Robert            Grupa 4         81        08:38,2

 4. Suta Darius              Grupa 4         56        08:43,6

 5. Popa Mihai               Grupa 4          6        08:57,4

 6. Dunareanu Alex           Grupa 4         31        08:59,8

 7. Resiga Ema               Grupa 4         55        09:07,8

 8. Wagner Giany             Grupa 4         61        09:08,0

 9. Boncalo Sergiu           Grupa 4         67        09:12,5

10. Marc Alian               Grupa 4         82        09:16,1





                                                          

        Nume  Prenume         Grupa          NR.        Total        


 1. Staici Florin            Grupa 5         41        08:16,5

 2. Gardean Cornel           Grupa 5         40        08:22,0

 3. Sfat Alexandru           Grupa 5         58        08:35,4

 4. Mercea Mario             Grupa 5         30        08:53,2

 5. Lapadusa Alin            Grupa 5         46        08:54,7

 6. Jeff                     Grupa 5         35        08:59,6

 7. Roman Dan                Grupa 5         59        09:01,2

 8. Campeanu                 Grupa 5         26        10:42,0

 9. Mercedes Brabus          Grupa 5         28+        13:10,0



        Nume  Prenume         Grupa          NR.        Total                                 


 1. Chricescu Mirela         feminin         22        10:00,0

 2. Jurca Dorina             feminin         42        10:04,9

 3. Mateut Dariana           feminin         52        10:36,5

 4. Danila Andrada           feminin         70        11:19,4

 5. Rusu Ramona              feminin         49        11:59,6


 Nume  Prenume            Grupa          NR.        Total                

 1. Armond Kuzak         Junior          32        08:44,4


 2. Leah Vlad            Junior          79        11:37,5


Juniorii au mai putin de 14 ani, Armond Kuzak   este cel mai tinar pilot de
rally cros,a avut un timp la 2 zecimi de secunda de locul 1 de la grupa 2 .

Ei sunt campioni nostrii de maine.