Category Archives: Etapele VII si VIII Trofeul Sinaia Forever

Lucien Hora invingator si in etapa a-VIII-a a CNVC Dunlop


Pilotul UCM Resita a reusit sa se impuna si in etapa de duminica a Trofeului Sinaia Forever 2010, etapa a-VIII-a a Campionatului National de Viteza in Coasta Dunlop. Acesta a fost urmat in Clasamentul Open de Titi Aur, pe locul trei terminand Paul Andronic .

Grupa H a fost castigata de acelasi Titi Aur, pe podium situandu-se Paul Andronic si Daniel Onoriu .

Clasamentul grupei N arata astfel : locul 1 – Christian Nistoran, locul 2 – Norris Mageanu si locul 3 – Dan Necula Alexandru .

La grupa A in aceasta etapa a reusit sa se impuna Gunther Graef, el fiind urmat de Ciobotaru Ciprian si Cimpeanu Mihai .

Descarca rezultatele finale :

clasament final

Clasamente finale si complete Trofeul Sinaia Forever – etapa a-VII-a


In urma sedintei finale a Colegiului Comisarilor Sportivi , acesta a decis ca timpii celor 19 concurenti care au luat startul in mansa a doua de concurs sa fie luat in calculul final ( respectandu-se regula celui mai bun timp din 2 manse de concurs) , restul sportivilor beneficiind de rezultatul inregistrat in prima mansa.

Astfel clasamentele complete si finale au urmatoarea configuratie :

Clasament final OPEN

Clasament Final Grupa H

Clasament Final Grupa N

Clasament final Grupa A

Clasament Final Grupa D

Clasament final Grupa I (automobile istorice)

Clasament final 2 Roti Motrice

Clasament final Juniori

Clasament Final Diesel

Lucien Hora castiga etapa a-VII-a din cadrul CNVC Trofeul Sinaia Forever


Datorita faptului ca mansa a – II -a de concurs s-a anulat din cauza furtunii abatute deasupra Orasului Sinaia, timpii finali vor ramane cei din prima mansa de concurs, in a doua mansa neapucand sa urce decat 19 concurenti pana la momentul anularii mansei .

Astfel pilotul UCM Resita reuseste o noua victorie . Pe locul 2  s-a clasat Titi Aur( Mitsubishi Lancer Evo9)  urmat de Silviu Dumitrescu (Dallara) care a terminat pe locul trei al clasamentului Open .

La grupa N primul clasat a fost Cristian Nistoran (Mitsubishi Lancer Evo6 ) urmat de Catalin Cismaru ( Mitsubishi Lancer evo9 ) si Dan Alexandru Necula ( Mitsubishi Lancer Evo8 ) , in timp ce la grupa A prima pozitie a ocupat-o Codrut Cioroiu, locul doi fiind ocupat de Cimpeanu Mihai-Gheorghe , pe locul trei clasandu-se Ciobotaru Ciprian.

Grupa H a fost castigata de Titi Aur , pe podium mai clasandu-se Radut Lucian si Serban Andrei .

Clasament final *:

1.   3 Hora Lucien         D   Lola  F3000               02:00.238
2.  28 Aur Titi            H 5  Mitsubishi Lancer EVO 9  +2.806
3.   2 Dumitrescu Silviu   D    Dallara                  +5.798
4.   7 Nistoran Christian  N 5  Mitsubishi Lancer EVO 6  +7.043
5. 110 Cismaru Catalin     N 5  Mitsubishi Lancer EVO 9  +7.241
6.  67 Necula Dan          N 5  Mitsubishi Lancer EVO 8  +9.355
7.  75 Radut Lucian        H 5  Ford Escort Cosworth     +10.218
8.  77 Mageanu Norris      N 5  Subaru Impreza N11       +11.121
9.  99 Iliescu Sorinel     N 5  Mitsubishi Lancer EVO 9  +11.164
10. 30 Cioroiu Codrut      A 5  Mitsubishi Lancer EVO 8  +11.252

* Sub rezerva omologarii rezultatelor de catre Colegiul Comisarilor Sportivi

Update dupa sedinta CCS : primele 10 locuri nu au fost afectate . Vezi rezultatele complete aici !

CAMPIONATUL NATIONAL de VITEZA în COASTA DUNLOP 2010

Etapa VII Trofeul Sinaia Forever Pagina 1 din 2

Rezultate Provizorii Mansa I Concurs 23/07/10

Sinaia Lungime 3.0152 Km

Poz Nr Pilot Automobil G C Timp mansa Din care Timp mansa Ecart fata Ecart fata

1 Penal 2 de I-ul de prec

1 3 Hora Lucien Lola F3000 D 0 02:00,238 90.28 km/h

2 28 Titi Aur Mitsubishi Lancer EVO 9 H 5 02:03,044 02,806 02,806

3 2 Dumitrescu Silviu Dallara D 0 02:06,036 05,798 02,992

4 7 Nistoran Christian Mitsubishi Lancer EVO 6 N 5 02:07,281 07,043 01,245

5 110 Cismaru Catalin Mitsubishi Lancer EVO 9 N 5 02:07,479 07,241 00,198

6 67 Necula Dan Alexandru Mitsubishi Lancer EVO 8 N 5 02:09,593 09,355 02,114

7 75 Radut Lucian Ford Cosworth H 5 02:10,456 10,218 00,863

8 77 Mageanu Norris Subaru Impreza N11 N 5 02:11,359 11,121 00,903

9 99 Iliescu Sorinel Mitsubishi Lancer EVO 9 N 5 02:11,402 11,164 00,043

10 30 Cioroiu Codrut Mitsubishi Lancer EVO 8 A 5 02:11,490 11,252 00,088

11 26 Cimpeanu Mihai-Gheorghe Mitsubishi Tommi Makinen A 5 02:11,835 11,597 00,345

12 88 Ciobotaru Ciprian Mitsubishi Lancer EVO 6,5 A 5 02:12,115 11,877 00,280

13 83 Serban Andrei Renault Megane H 3 02:12,300 12,062 00,185

14 60 Graef Gunther Toyota Celica A 5 02:12,495 12,257 00,195

15 4 Andronic Paul Mitsubishi Lancer EVO 9 H 5 02:14,317 14,079 01,822

16 429 Stanciu Sebastian Mitsubishi Lancer EVO 7 N 5 02:14,995 14,757 00,678

17 33 Maghetiu Dan Subaru Impreza STI N 5 02:15,450 15,212 00,455

18 76 Ghisoi Sorin Seat Ibiza A 3 02:15,770 15,532 00,320

19 29 Lelutiu Dragos Honda Civic N 2 02:19,402 19,164 03,632

20 89 Trifonescu Dragos Viorel VW Golf H 3 02:19,486 19,248 00,084

21 98 Nemeth Sandor Porsche 911 H 5 02:20,092 19,854 00,606

22 121 Andronache Aurelian Citroen Saxo VTS N 2 02:20,388 20,150 00,296

23 47 Mitrasca Andrei Seat Ibiza A 3 02:21,362 21,124 00,974

24 425 Trifu Nicolae Mihai VW Golf H 3 02:21,878 21,640 00,516

25 95 Teodor Vlad Opel Kadett H 3 02:21,921 21,683 00,043

26 124 Szabo Csongor Peugeot 206xS A 2 02:22,349 22,111 00,428

27 43 Lomanariu Tudor BMW 530i H 5 02:22,573 22,335 00,224

28 499 Giui-Anghelescu Stefan-Junior Renault Megane A 3 02:23,250 23,012 00,677

29 493 Petrovici Catalin Renault Clio H 3 02:24,032 23,794 00,782

30 27 Cimpoeru Valentin Marian VW Golf 1 H 3 02:25,759 25,521 01,727

31 57 Dumitrescu Andrei Tatuus D 0 02:26,284 26,046 00,525

32 483 Rosca Florin Nicolae VW Golf II H 3 02:26,369 26,131 00,085

33 85 Talasman Bogdan Citroen SAXO N 2 02:27,961 27,723 01,592

34 439 Pruna Mihai VW Golf III VR6 H 5 02:28,144 27,906 00,183

35 444 Beldie Mihai Dacia Logan H 3 02:28,264 28,026 00,120

36 226 Popescu Horia Alpine Renault A110 I 1 02:28,399 28,161 00,135

37 405 Bulgaru Aurelian Renault Clio H 3 02:29,360 29,122 00,961

38 410 Dimitriu Ioan Cristian Audi 80 H 3 02:30,893 30,655 01,533

39 402 Ionica Marius VW Golf H 3 02:32,483 32,245 01,590

40 401 Sandu Sebastian Dacia Logan H 3 02:32,562 32,324 00,079

41 211 Ganescu Costin Porsche 911 T I 2 02:33,787 33,549 01,225

42 421 Geogean Sebastian Ford Escort RS H 3 02:35,300 35,062 01,513

43 407 Cojocaru Silvia Monica Peugeot 206 A 3 02:36,466 36,228 01,166

44 50 Necula Andreea Dacia Logan N 2 02:37,525 37,287 01,059

45 440 Chiss Daniel-Lucian Dacia Logan N 2 02:38,871 38,633 01,346

46 485 Ocnarescu Tiberius Stefan Skoda Octavia H 3 02:41,542 41,304 02,671

47 74 Oprea Vlad Dacia Logan H 3 02:43,684 43,446 02,142

48 201 Stoian Ion Cristian Opel Rekord I 1 02:45,471 45,233 01,787

49 418 Coman Serban Florian Peugeot 205 H 3 02:45,893 00:10 45,655 00,422

50 68 Telehoi Marius-Sorin Dacia Logan N 2 02:46,624 46,386 00,731

51 419 David Radu VW Golf II H 1 02:46,976 46,738 00,352

52 213 Matei Valentin Fiat 128 Rally I 1 02:58,125 57,887 11,149

Director Sportiv Secretar Sef

OROS LAURENTIU OROS MIMI


CAMPIONATUL NATIONAL de VITEZA în COASTA DUNLOP 2010

Etapa VII Trofeul Sinaia Forever Pagina 2 din 2

Rezultate Provizorii Mansa I Concurs 23/07/10

Sinaia Lungime 3.0152 Km

Poz Nr Pilot Automobil G C Timp mansa Din care Timp mansa Ecart fata Ecart fata

1 Penal 2 de I-ul de prec

53 471 Roman Dan Subaru Impreza STI N 5 03:19,221 00:05 01:18,983 21,096

417 Petrovici Adrian-Liviu Opel Astra H 3

477 Sfat Alexandru Subaru Impreza STI N 5

53 Moraru Adrian Mitsubishi Lancer EVO A 5

1 Onoriu Daniel Mitsubishi Lancer EVO 5 H 5

Rezultate complete manse antrenament si ordine de start concurs


Titi Aur, castigatorul de anul trecut, a fost cel mai rapid pe prima urcare a antrenamentelor cronometrate. Locul secund i-a revenit lui Paul Andronic, care a fost mai lent cu 2.593 secunde, in timp ce pozitia a treia i-a revenit lui Lucien Hora (+ 4.090). Timpul obtinut pe prima urcare i-a fost suficient lui Titi sa-si pastreze pozitia de lider la finalul antrenamentelor cronometrate. In replica, Lucien Hora, care a fost mai rapid cu 2,6 secunde fata de prima urcare, a facut rocada cu Paul Andronic, chiar daca si acesta a avut parte de o urcare secunda mai buna.

rezultate antrenamente – ambele manse

Ordine start concurs