Publicitate

ordine start sambata

Sambata, 18 septembrie, in ziua a doua a Raliului Aradului, sunt programate restul de 10 probe speciale cu o lungime totala de aproape 113 kilometri.

Programul zilei de Sâmbătă 18.09.2010

PARC SERVICE – Lipova, Str. Bugariu

07:31 START ETAPA II – din faţa Primăriei Arad

08:54 START PS 2 LIPOVA I

09:17 START PS 3 LALAȘINȚ I

09:40 START PS 4 CHELMAC I

10:10 REGRUPARE A LIPOVA, Str. Bugariu

12:13 START PS 5 LIPOVA II

12:31 START PS 6 LALAȘINȚ II

12:52 START PS 7 CHELMAC II

14:15 START PS 8 CONOP I

14:43 START PS 9 NADĂŞ I

15:53 REGRUPARE B LIPOVA, Str. Bugariu

17:06 START PS 10 CONOP II

17:34 START PS 11 NADĂŞ II

19:44 SOSIRE RALIU – în faţa Primăriei Arad

22:30 FESTIVITATEA DE PREMIERE – în faţa Primăriei Arad

23:00 CONFERINŢA DE PRESĂ CU CÂŞTIGĂTORII

CAMPIONATUL NATIONAL DE RALIURI – DUNLOP – 2010 (Országos Rallye Bajnokság – DUNLOP 2010)

Raliul Aradului(Arad Rallye) 17-18/09/10

Arad Ordinea de start pentru sambata – 18/09/10 (Rajtlista,hivatalos – szombat – 18/09/10)

Poz Nr Pilot/Copilot Masina Echipa G C Priorit Prior Timp Start Rajt ido

RSz Versenyzo/Navigátor Autó Csapat Prior Rajt ido

Ert

1 2 Tempesta/Pulpea Dorin Peugeot 207 S2000 Napoca Rally Academy N 4 1 07:31

2 1 Szabo Gergo/Csegzy Levente Mitsubishi EVO 9 Jack Daniels R.T. N 4 1 07:33

3 5 Marisca Bogdan/Itu Sebastian Subaru Impreza N15 Napoca Rally Academy N 4 0 07:35

4 25 Porcisteanu Valentin/Dobre Dan Mitsubishi N 4 0 07:37

5 6 Girtofan Dan/Lazarescu Mihai Subaru Impreza STI N15 N 4 0 07:39

6 41 Spitzmuller Csaba/Bahor Bea Mitsubishi EVO 9 N 4 0 07:41

7 28 Aur Titi/Borbely Karoly Mitsubishi EVO 9 N 4 0 07:43

8 8 Mihalache Manuel/Colceriu Sorin Mitsubishi EVO 9 N 4 0 07:45

9 117 Szíjj Zsolt/Kazinczky Levente Mitsubishi S 4 0 07:47

10 143 Lovasz Pal/Berenyi Akos Mitsubishi S 4 0 07:49

11 11 Savu Horatiu/Banca Marc Mitsubishi EVO 9 N 4 0 07:51

12 15 Popa Octavian/Beldie Mihaela Mitsubishi EVO 9 N 4 0 07:53

13 99 Keleti Edwin/Ponta Victor Renault Clio Jack Daniels R.T. A 7 0 07:55

14 163 Borbás Szabolcs/Borbás Attila Subaru Impreza S 4 0 07:57

15 310 Graef Gunther/Cibu Cristian Toyota Celica ST205 H 4 0 07:59

16 171 Vavika Tibor/Baumhakl Kornél Mitsubishi S 4 0 08:01

17 29 Cosma Vlad/Dorca Florin Citroen C2R2 Max Napoca Rally Academy A 6 0 08:03

18 336 Banciu Dorin/Covaci Gabriel Toyota Celica GT four H 4 0 08:05

19 48 Tatoiu Dan/Berghea Adrian Subaru N11 N 4 0 08:07

20 309 Groza Elisei/Marginean Radu-Nicolae Subaru Impreza STI N10 Napoca Rally Academy K . 0 08:09

21 302 Berari Catalin/Sandu Mihai Mitsubishi EVO 10 Jack Daniels R.T. K . 0 08:11

22 53 Lacatus Mihai/Tohatan Florin Mitsubishi EVO 8 N 4 0 08:13

23 183 Rado Istvan/Kovacs Szilvia Honda Civic VTI N 2 0 08:15

24 159 Fischer Dániel/Földesi Csaba Honda A 7 0 08:17

25 139 Bereczki Norbert/Kozma László Honda N 2 0 08:19

26 177 Praj Ferenc/Erczkovi Attila Honda Civic A 7 0 08:21

27 181 Lendvai Istvan Rolf/Madar Tibor Suzuki Swift Sport N 2 0 08:23

28 187 Nagy Tamas/Nemeth Fruzsina Honda Civic N 2 0 08:25

29 50 Petcu-Urasi Ciprian/Bondane Ion Mitsubishi EVO 9 N 4 0 08:27

30 20 Badina Eugen/Badina Aurelian Ford Escort MK2 H 4 0 08:29

31 27 Duval Nistor/Magos Dan Citroen C2 R2 Max A 6 0 08:31

32 93 Nastase Bogdan/Popidan Alexandru Dacia Logan N 2 0 08:33

33 445 Mirea Alexandru/Despinoiu Dragos Dacia Logan N 2 0 08:35

34 469 Barbu Sebastian/Hulea Razvan Dacia Logan N 2 0 08:37

35 47 Ivan Viorel/Dumitru Gheorghe Dacia Logan Jack Daniels R.T. N 2 0 08:39

36 70 Grigore Adrian/Paunescu Marius Dacia Logan N 2 0 08:41

37 85 Stanoiev Bogdan/Maier Calin Dacia Logan N 2 0 08:43

38 411 Tomita Serban/Ferenti Iosif Citroen Saxo VTS N 2 0 08:45

39 175 Stepan Arpad/Magyar Peter Lada S 2 0 08:47

40 330 Argesanu Dragos/Butnar Gheorghe Subaru N12 K . 0 08:49

41 451 Tatoiu Sidonia/Hangu Florin Subaru N12 K . 0 08:51

42 433 Popa Spartacus/Fancsali Tamas Dacia Logan N 2 0 08:53

43 22 Borbely Lorincz/Chinces Marcel Citroen Saxo VTS N 2 0 08:55

44 415 Krepelka Alexandru/Szonyi Adrian Dacia Logan N 2 0 08:57

45 121 Paldi Zsolt/Csepany Csaba Lada VFTS H 3 0 08:59

46 321 Crisan Florin/Onofrei Mircea Subaru Impreza H 4 0 09:01

47 485 Raduta Adrian/Maior Robert Dacia Logan N 2 0 09:03

48 419 Tempestini Simone/Baggio Lucio Dacia Logan N 2 0 09:05

Comentarii

comentarii

Publicitate

Motorsportnews.ro